Czas ucieka niesamowicie szybko, dzieci pojawiają się na świecie, rosną i zmieniają się z dnia na dzień, a nam zostają wspomnienia i... fotografie.

Serdecznie zapraszam na sesje fotograficzne dzieci, sesje rodzinne oraz zdjęcia ciążowe. Możemy umówić się na sesję zdjęciową z okazji ważnego rodzinnego wydarzenia lub zupełnie bez powodu, bo przecież każdy dzień dorastania Waszego malucha warty jest zapamiętania. Zrobimy zdjęcia w swobodnej atmosferze, w znanym Waszej rodzinie otoczeniu. Efekty sesji - wywołane odbitki, ręcznie robione albumy, fotoksiążki i foto-obrazy pozwolą zapamiętać te chwile na dłużej.

Czego się spodziewać podczas naszej sesji

Na pewno nie należy się spodziewać sztywnego pozowania :) Zależy mi na tym, by dzieci uważały robienie zdjęć za dobrą zabawę, a nie nudziarstwo. Podczas sesji będziemy razem rozmawiać, śmiać się, robić miny, skakać i puszczać bańki mydlane, czyli robić wszystko, aby zachęcić dzieci do pokazania swojego prawdziwego „ja”.

W przypadku zdjęć ciążowych staram się uchwycić na zdjęciach tę szczególną magię okresu oczekiwania na dziecko – ciepły, macierzyński uśmiech i piękno kobiecego ciała. Zależy mi, żeby przyszła mama poczuła się piękna i wyjątkowa.

Miejsce sesji dziecięcej

Sesję możemy zrealizować w Waszym domu, w studio lub w wybranym plenerze.

Sesja zdjęciowa powinna odbywać się w otoczeniu, które dziecko dobrze zna. Dzięki temu podczas robienia zdjęć będzie się czuło bezpiecznie, a jego zachowanie będzie naturalne. Dobrym miejscem na sesje jest zatem dom, ulubiony park, ogród lub inne miejsce znane ze spacerów i zabawy. Zanim zaczniemy robić zdjęcia, postaram się trochę poznać dziecko, przekonać je do siebie, a z rodzicami porozmawiać o stylu zdjęć oraz wybrać ubranka i akcesoria do sesji.

Jeżeli zdecydujecie się na sesję studio w domu przyjadę do Was z przenośnym tłem fotograficznym i lampami studyjnymi i ustawię w Waszym domu małe studio fotograficzne. Możemy również zrobić zdjęcia przedstawiające Waszą rodzinę podczas zabawy, w salonie lub pokou dziecięcym, w otoczeniu zabawek i ulubionych rzeczy.

Jeżeli jesteście zdecydowani na sesję studyjną ale nie chcecie zrobić jej u siebie w domu, możemy umówić się również w profesjonalnym studiu fotograficznym.

Sesja plenerowa to zapis Waszych rodzinnych spacerów i zabaw na świeżym powietrzu. Możemy się umówić na zdjęcia w parku, na polach lub nad Odrą, pojechać na rolki, zabrać rower, latawiec, psa i co tylko sobie wymarzycie. Możemy też wybrać się w plener miejski i zrobić zdjęcia na tle kolorowych bram i starych murów. Sesja plenerowa to bardzo dobra opcja dla maluchów w wieku 1-3 lat, które mają za dużo energii, żeby pozować w jednym miejscu. W parku dzieci będą mogły biegać do woli i sesja będzie dla nich przyjemniejsza.

Kiedy umówić się na sesję

W przypadku najmłodszych dzieci musimy się dostosować się do ich pory karmienia i drzemek. Warto się wcześniej zastanowić w jakiej porze dnia Wasze dziecko ma najlepszy humor i jest najbardziej aktywne. Dla małych dzieci zazwyczaj są to przedpołudnia, ale każde dziecko ma swoje własne przyzwyczajenia, do których powinniśmy się dopasować. W przypadku sesji plenerowych musimy również wziąć pod uwagę pogodę oraz światło słoneczne, które najpiękniejsze jest przed południem oraz późniejszym popołudniem.

Jak się przygotować do sesji

Przed sesją warto przygotować kilka zestawów ubranek dla dziecka. Na zdjęciach pięknie wychodzą różnorodne tekstury materiału np. sztruks, wełna, ostre kolory, różnego rodzaju dodatki takie jak czapki, kapelusze, kolorowe skarpety. Prawie wszystko co sobie wymarzycie, możemy zastosować podczas sesji. Jedyne, co odradzam, to koszulki z dużymi i wyraźnymi obrazkami, ponieważ odciągają one wzrok od twarzy dziecka.

Do studia i w plener dzieci powinny zabrać ze sobą swoje ukochane zabawki - te do tulenia i te do zabawy, bo co to za pamiątka z dzieciństwa bez swojego najlepszego przyjaciela.